10 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب وارد مدار بهره‌برداری می‌شود

10 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب وارد مدار بهره‌برداری می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد؛

10 هزار مترمکعب مخزن ذخیره آب وارد مدار بهره‌برداری می‌شود

حجم مخازن ذخیره آب قم مطابق با استاندارد ملی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از بهسازی دو مخزن ذخیره آب با ظرفیت 10 هزار مترمکعب و با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در حاشیه بازدید از عملیات نشت گیری و بهسازی مخازن دوبرادران و شهرک قدس، حجم ذخایر مخازن آب قم را 322 هزار مترمکعب اعلام کرد و گفت: ذخایر آب شهر قم مطابق استانداردهای ملی است.

وی با بیان اینکه مخازن ذخیره مواقع بحران به عنوان پدافند غیرعامل کمک زیادی به تأمین آب شهر می‌کند، از بهسازی و نشت گیری دو مخزن ذخیره آب با حجم 10 هزار مترمکعب در مجموعه مخازن دوبرادران و شهرک قدس خبر داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به اینکه این دو مخزن سال‌ها به علت نشت از مدار بهره‌برداری خارج بود، اظهار داشت: با توجه به نیاز شهر به مخازن ذخیره آب، نشت گیری و بهسازی این دو مخزن در دستور کار قرار گرفت و پس از طی مراحل قانونی پیمانکار اقدام به تجهیز کارگاه و شروع فعالیت‌های اجرایی کرد.

وی هزینه نشت گیری و بهسازی این دو مخزن را بیش از 2 میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد:  عملیات اجرایی نشت گیری این دو مخزن از ابتدای خرداد ماه آغاز شده و سعی داریم اوایل تیرماه این مخازن را وارد مدار بهره‌برداری کنیم.

دکتر صادق پور در ادامه با اشاره به اهمیت استراتژیک مخازن ذخیره آب در شهر تاکید کرد: با توجه به اینکه آب شهر قم از فاصله‌ای دور و توسط خط انتقال تأمین می‌شود در صورت بروز حادثه‌ای در این مسیر و قطع آب، تا 24 ساعت می‌توان برای تأمین آب شهر از مخازن ذخیره استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: تمهیدات لازم برای نگهداری از این مخازن که در نقاط مختلف شهر  واقع شده‌اند در نظر گرفته شده تا در زمان بحران با مشکلی مواجه نشویم.

پایان خبر/

 

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  دریافت PDF  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۷/۳/۹  |  تعداد بازدید: ۳۳۲  |  کاربر: مهدی جعفری