بیش از 228 هزار تماس تلفنی با مرکز 122 آبفای قم

بیش از 228 هزار تماس تلفنی با مرکز 122 آبفای قم

در بازدید مدیرعامل آبفای قم عنوان شد؛

بیش از 228 هزار تماس تلفنی با مرکز 122 آبفای قم

ارائه خدمات فروش و پس از فروش و کاهش مراجعات حضوری

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از مرکز 122 آبفای قم بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی جان صادق پور در نشستی که پس از این بازدید برگزار شد، فعالیت های این مرکز را رضایت بخش توصیف کرد و گفت: خدمات بسیار خوبی در این مرکز به مردم ارائه می‌شود که توانسته درصد بسیار بالایی از مراجعات حضوری را کاهش دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه این مرکز به عنوان یک شبکه عصبی توانسته ارتباطات خوبی را با مشترکین برقرار کند، خاطرنشان کرد: سامانه تلفنی 122 قم امروز به یکی از درگاه‌های اصلی خدمات‌رسانی به مشترکین تبدیل شده که علاوه بر خدمت‌دهی، ثبت و پیگیری شکایات را نیز با جدیت دنبال می‌کند که این موضوع می‌تواند به افزایش رضایتمندی مردم کمک کند.

رئیس مرکز 122 آبفای قم نیز در این نشست به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این مرکز پرداخت و اظهار داشت: این مرکز هر روز هفته به صورت شبانه‌روزی در خدمت شهروندان قمی بوده و بیشتر خدمات آبفا را به صورت مستقیم و غیرمستقیم به مردم ارائه می‌دهد.

وی با بیان اینکه مجهز بودن مرکز 122 آبفای قم به نرم‌افزارهای کاربردی توسعه خدمات و سرعت در خدمت‌دهی را تا حد مطلوبی افزایش داده است، گفت: این نرم‌افزارها امکان ارائه گزارش‌های مناسب از عملکرد بخش‌های مختلف این مرکز را نیز فراهم کرده اند.

علی اصغر جعفری در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد این مرکز در سال 96 پرداخت و خاطرنشان کرد: در سال گذشته 228 هزار و 336 تماس از سوی مشتریان با سامانه مرکز 122 آبفای قم برقرار شده که 64 درصد از این تماس‌ها توسط کارشناسان و 27 درصد به صورت خودکار پاسخگویی شده است ضمن اینکه 9 درصد از تماس‌ها نیز ناقص یا غیر مرتبط بوده است.

وی با اشاره به پاسخگویی خودکار به 61 هزار و 849 تماس یادآور شد: اعلام رقم کنتور، پرداخت تلفنی قبوض، اعلام اطلاعات و مدارک لازم جهت دریافت خدمات فروش و پس از فروش و... از جمله خدماتی است که توسط سامانه‌های تلفنی پاسخگویی خودکار می‌شود و به طور مستقیم نیاز به نیروی انسانی ندارد.

رئیس مرکز 122 آبفای قم با بیان اینکه معاونت امور مشترکین بیشترین تعداد ورودی تماس‌ها را در سال گذشته به خود اختصاص داده است، گفت: در واقع 55 درصد از مجموع کل تماس ها با مرکز 122 قم مربوط به خدمات فروش و پس از فروش می شود و حوزه های فوریتی، پروژه های در حال اجرا و شکایات و انتقادات مابقی تماس ها را به خود اختصاص می دهد.

وی با اشاره به تفکیک آمار تماس‌های ورودی به مرکز 122 آبفای قم، ابراز داشت: بیشترین درصد تماس‌های مربوط به خدمات غیر فوریتی به خصوص درخواست‌های حوزه معاونت امور مشترکین را در سطح کشور به خود اختصاص داده که این موضوع نشان‌دهنده آگاهی مشترکین از این بستر فراگیر است.

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  دریافت PDF  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۷/۲/۱۰  |  تعداد بازدید: ۳۳۷  |  کاربر: مهدی جعفری