کشور با بحران کم آبی مواجه است

کشور با بحران کم آبی مواجه است

مدیرعامل آبفای قم تاکید کرد؛

کشور با بحران کم آبی مواجه است

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با اشاره به کاهش نزولات آسمانی گفت: امسال بیشتر نقاط کشور با بحران کم آبی و بی آبی مواجه است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر "علی جان صادق پور" امروز در دیدار اعضای شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در قم با آیت الله العظمی نوری همدانی، به ارائه گزارشی از وضعیت کمبود آب در کشور پرداخت و با اشاره به کاهش نزولات آسمانی اظهار داشت: امسال بیشتر نقاط کشور با بحران کم‌آبی و بی‌آبی مواجه هستند که استان قم نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه کم‌آبی، مشکلات اجتماعی و اقتصادی را به دنبال دارد، ضمن اینکه از مردم خواست تا به این مسئله بیشتر از قبل توجه داشته باشند گفت: عمده سدهای کشور خالی است و لازم است استفاده درست از آب سرلوحه تمام فعالیت‌ها قرار گیرد که رهنمودهای مراجع عظام تقلید در این زمینه می تواند راهگشا باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با تاکید براینکه عمده آب شهر قم از سدکوچری و از فاصله بسیار دور تأمین می‌شود، تاکید کرد: با توجه به هزینه‌های سنگین و مشقت‌های فراوان تامین آب، باید بیشتر در استفاده از این آب دقت کنیم و قدردان این نعمت الهی باشیم.

وی با بیان اینکه امیدواریم شاهد بارندگی در سال زراعی آینده باشیم گفت: اگر روال کنونی ادامه داشته باشد قطعاً در بحث تأمین آب  و برق با مشکل مواجه خواهیم شد.

صادق پور در عین حال با اشاره به تلاش‌های وزارت نیرو برای تأمین آب شرب و برق استان قم ابراز داشت: با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر با مشکل چندانی در قم مواجه نیستیم البته این در صورتی است که مردم نیز همکاری کنند و با مدیریت صحیح مصرف، از اسراف پرهیز کنند.

پایان خبر/

 

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  دریافت PDF  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۷/۱/۲۲  |  تعداد بازدید: ۴۱۷  |  کاربر: مهدی جعفری