اسراف در مصرف آب و برق گناهی بزرگ است

اسراف در مصرف آب و برق گناهی بزرگ است

آیت الله نوری همدانی:

اسراف در مصرف آب و برق گناهی بزرگ است

برنامه ریزی برای استفاده درست از نعمت های الهی

آیت‌الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه خداوند در دو جای قرآن از اسراف به عنوان گناه سخت یاد کرده است، گفت: باید برای استفاده درست از نعمت‌های آب و برق برنامه‌ریزی شود تا به اندازه لزوم مصرف شود و اسراف به وجود نیاید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی در جمع اعضای شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در قم در سخنانی با تبریک سال جدید گفت: امیدوارم این سال برای همه مسلمانان سال خیر، برکت و عزت باشد.

وی همچنین با تبریک ایام مبارک ماه رجب، از این ماه به عنوان ماه امامت و نبوت یاد کرد و با بیان اینکه عبادت و توجه به خدا در این ماه ارزش فراوان دارد، اظهار داشت: باید در همه امور با اخلاص کار کنیم تا خداوند به کار ما برکت عنایت کند.

این مرجع تقلید ارائه خدمات آب و برق به مردم را، بسیار مهم و بزرگ دانست و با اشاره به روایتی از اما سجاد(ع)، خدمت به مردم را شریف‌ترین عبادت دانست و خطاب به مدیران صنعت آب و برق گفت: پروردگار توفیق خدمت را به شما عنایت فرموده تا بر اساس انجام این خدمت به خداوند متعال تقرب پیدا کنید.

وی در ادامه مسئله کم‌آبی را در کشور به ویژه در شهر قم چالشی بسیار بزرگ دانست و یادآور شد: ما در برابر اینگونه حوادث وظایفی داریم که بزرگ‌ترین وظیفه ما در خصوص کم‌آبی پرهیز از اسراف است.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه خداوند در دو جای قرآن از اسراف به عنوان گناه سخت یاد کرده است، تصریح کرد: باید برای استفاده درست از نعمت‌های آب و برق برنامه‌ریزی شود تا به اندازه لزوم مصرف شود و اسراف به وجود نیاید.

وی با تاکید بر پرهیز از اسراف و تبذیر در مصرف آب و برق گفت: باید با برنامه‌ریزی صحیح در بحث اقتصاد به ویژه آب و برق از این دو گناه جلوگیری کنیم.

این مرجع تقلید همچنین بر لزوم فرهنگ‌سازی برای استفاده درست از آب و برق و جلوگیری از اسراف و تبذیر تاکید کرد.

 

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  دریافت PDF  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۷/۱/۲۲  |  تعداد بازدید: ۳۵۲  |  کاربر: مهدی جعفری