حقوق حقابه داران حفظ می شود


وزیر نیرو: 
 وزارت نیرو به مسولیت خود در تخصیص منابع آبی پایبند است
حقوق حقابه داران حفظ می شود
 
 وزیر نیرو گفت: وزارت نیرو به مسئولیت خود در جهت حفظ تخصیص‌هایی داده شده و صحت عمل در موضوع بهره برداری از منابع آبی پایبند است. 
 به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، رضا اردکانیان در نشست مشترک مدیران وزارت نیرو با مدیران استان قم برای بررسی مشکلات و مسائل حوزه وزارت نیرو در این استان، با بیان اینکه کشور ما شرایط کم‌آبی کم‌نظیری را تجربه می‌کند اظهار کرد: امیدواریم با کمک مردم بتوانیم با مشکلات کمتری مواجه باشیم و از این بستر باید برای اصلاح ساختارها و رویه‌ها استفاده کنیم تا مشکلات آینده کمتر شود.

وی با تاکید بر اینکه شرایط خشکسالی فرصتی می‌دهد تا ضرورت‌ها راحت‌تر مطرح شود افزود: باید هرچه سریع‌تر لیست نباید‌ها مشخص شود؛ اینکه میلیاردها تومان هزینه شود و آب به شهری منتقل شود و ببینیم این آب صرف فضای سبز می‌شود مشکل‌ساز است که این مساله از جمله نبایدها است که با اولویت باید به آن پرداخته شود.

وزیر نیرو گفت: با وضعیتی مواجه هستیم که موضوع آب چه در مناطق کم‌آب چه مناطق پرآب تبدیل به آماده‌ترین زمینه برای تشدید تنازع تبدیل شده است و خیلی به هوس افتاده‌اند تا از این زمینه استفاده کنند و وظیفه مشترک ما و همه مسوولان کشور این است که بهانه‌ای به دست دشمن نداده و هر گامی را در راستای تخفیف این زمینه‌های تنش برداریم و هر کلام و قدمی که ناخواسته می‌تواند تشدید کننده این مسائل باشد را پرهیز کنیم.

وی با تاکید بر پرداختن به بایدها گفت: مدیریت حوزه آبریز یکی از این بایدها است؛ اگر بخواهیم حوزه آبریز را مدیریت کنیم باید مسائلی که در تنازع با آن است را مدیریت کنیم.

اردکانیان افزود: همانطور که استان‌ها تابع مسائل حاکمیتی تقسیمات کشوری هستند آب هم همین شکل را دارد و ما باید مرزها را در این حوزه رعایت کنیم؛ در عین اینکه ما به تقسیمات کشوری موجود پایبندیم باید طوری عمل کنیم که زمانی که بحث آب مطرح می‌شود در حوزه وسیع تری بتوانیم عمل کنیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های شورای عالی آب در کشور خاطرنشان کرد: حرکتی که مخل بر این باشد نباید انجام دهیم؛ وظیفه داریم به عنوان دستگاه‌های اجرایی هم در مقابل مجلس و سایر دستگاه‌ها آنچه که به عنوان مدیریت صحیح و بهینه بر منابع آب و حفظ حقوق حق‌آبه داران در هر بخشی اعمال کنیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه هر حرکتی که تشدید کننده ذهنیت‌هایی باشد با تعارض با مدیریت حوزه‌های آبی، در بلند مدت می‌توان مشکل‌های بزرگ تری ایجاد کند تصریح کرد: وزارت نیرو قطعاً به مسئولیت خود در جهت حفظ تخصیص‌هایی که داده شده و صحت عمل در موضوع بهره بردرای و تأمین پایبند است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های انرژی خورشیدی در کشور اظهار کرد: به جای پراکنده کاری فکر خوبی است که بتوانیم در مکانی واحد امکانات را توسعه دهیم اما سیاست‌هایی در بخش برق و انرژی وزارت نیرو وجود دارد که باید ملاحظات نیاز شبکه نیز صورت گیرد.

انتهای پیام/ 

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  دریافت PDF  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۶/۱۱/۷  |  تعداد بازدید: ۶۲۶  |  کاربر: مهدی جعفری