حامیان آب برتر استان تجلیل شدند

حامیان آب برتر استان تجلیل شدند

با حضور استاندار قم و مدیر روابط عمومی آبفای کشور؛

حامیان آب برتر استان تجلیل شدند

حامیان آب برتر استان در مراسمی با حضور استاندار قم، مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و دیگر مدیران استان تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، آئین تجلیل از حامیان آب برتر استان قم پیش از ظهر امروز با حضور مهندس سیدمهدی صادقی استاندار، مهندس خلیلی مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، جمعی از مدیران استان، مدیران مدارس و دانش آموزان حامی آب در تالار آب شرکت آب و فاضلاب برگزار شد.

استاندار قم در این مراسم در سخنانی با تاکید بر اهمیت حفاظت از منابع آب تصریح کرد: حمایت از آب مسئله‌ای است که باید همه مدنظر داشته باشند؛ اینکه ما چگونه این نعمت حیات‌بخش را اجر نهیم و در استفاده از آن دقت کنیم وظیفه همه است.

مهندس سیدمهدی صادقی با تاکید بر اینکه اگر بزرگ‌ترها در عمل در حوزه مصرف آب درست حرکت کنند کودکان نیز یاد می‌گیرد افزود: ما بعضاً حرف زیاد می‌زنیم و عمل نمی‌کنیم که تأثیر معکوس دارد در عین اینکه اگر درست عمل کنیم این فرهنگ‌سازی صورت خواهد گرفت.

وی با تقدیر از شرکت آبفا و آموزش‌وپرورش برای بسترسازی آموزش دانش‌آموزان در حوزه مصرف آب تصریح کرد: آموزش‌وپرورش باید مسابقات ویژه‌ای را در حوزه آب داشته باشد و پیشنهاد می‌کنیم پرسش مهر استان امسال در خصوص مسئله آب باشد تا فهم بهتری از ارزش این نعمت الهی داشته باشیم.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این مراسم با تاکید بر اینکه نیازمند وفاق ملی برای حفظ منابع آب هستیم تصریح کرد: این آب باید برای نسل‌های بعدی حفظ شده و زندگی جریان داشته باشد؛ اگر آب به‌خوبی حفاظت نشود به بسیاری از شهرهای کشور آسیب جدی وارد خواهد شد.

محمد خلیلی‌پیر اضافه کرد: اگر آب در کشور ما خوب استفاده نشود در 50 سال آینده با تغییرات اقلیمی ممکن است فلات مرکزی کشور خالی از جمله کرمان، یزد و بسیاری شهرهای دیگر که نمادها و هویت فرهنگی ما هستند خالی از سکنه باشد.

وی با تاکید بر اینکه عزم لازم برای حفظ منابع آب وجود دارد خاطرنشان کرد: نقش کودکان و دانش‌آموزان در مصرف صحیح آب و انتقال این فرهنگ به دیگران بسیار مهم است؛ در این فرهنگ‌سازی وزارت آموزش‌وپرورش همکاری بسیار خوبی دارد و برنامه‌های گسترده‌ای با کمک این وزارتخانه در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم در سخنانی در این مراسم با بیان اینکه کشور ما ثروتمند است اما گاهی به دلیل عدم مدیریت صحیح و مسائل فرهنگی دچار مشکلاتی می‌شود، اظهار کرد: با وجود منابع غنی در کشور با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم و یکی از دلایل مهم آن هم مصرف بی‌رویه است که در بسیاری از منابع داریم.

دکتر علی‌جان صادق‌پور با تاکید بر لزوم افزایش فرهنگ تلاش، صرفه‌جویی و تکنولوژی در کشور بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با تشخیص مشکلات کشور و تبیین سیاست‌های کلان رویکردهایی را در حوزه اقتصاد مقاومتی تبیین کردند و تاکید داشتند که باید در حوزه اصلاح الگوی مصرف تلاش کنیم تا جایی که مصرف زیاد و بی‌رویه به ضد فرهنگ تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف بی‌رویه باید برای مردم ضد ارزش باشد بر لزوم، اصلاح رفتارها، عادات و فرهنگ‌های غلط در کشور تاکید و اذعان کرد: باید در زمینه‌های مختلف آب، منابع طبیعی، محیط زیست و... دانش‌آموزان را آگاه کرده تا حافظ این منابع مهم و کلیدی باشند.

در این مراسم علاوه بر اجرای برنامه‌های متنوع آموزشی و ترویجی آب، سوگندنامه مصرف صحیح آب توسط دانش‌آموزان حاضر در مراسم قرائت شد.

در پایان این مراسم با حضور استاندار قم، مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و دیگر مدیران استان، از مدیران برتر در حوزه فرهنگ‌سازی مصرف آب، مدیران مدارس برتر، مربیان برتر و دانش‌آموزان حامی آب برتر تقدیر شد.

انتهای پیام/

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۶/۶/۲۲  |  تعداد بازدید: ۶۲۴  |  کاربر: مهدی جعفری