مصرف بی‌رویه آب باید به ضد ارزش در جامعه تبدیل شود

مصرف بی‌رویه آب باید به ضد ارزش در جامعه تبدیل شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم:

مصرف بی‌رویه آب باید به ضد ارزش در جامعه تبدیل شود

اجرای طرح حامیان آب در 520 مدرسه استان قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد: مصرف بی‌رویه آب باید به یک ضد ارزش در جامعه تبدیل شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، دکتر علی‌جان صادق‌پور پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از حامیان آب برتر استان قم که با حضور استاندار قم و مدیرکل روابط عمومی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از مدیران استان، مدیران مدارس و دانش آموزان حامی آب در تالار آب شرکت آب و فاضلاب برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: نقش‌آفرینان اصلی عرصه دفاع مقدس دانش‌آموزان و نوجوانان کشور بودند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم با بیان اینکه کشور ما ثروتمند است اما گاهی به دلیل عدم مدیریت صحیح و مسائل فرهنگی دچار مشکلاتی می‌شود، اظهار کرد: با وجود منابع غنی در کشور با مشکلات اقتصادی مواجه هستیم و یکی از دلایل مهم آن هم مصرف بی‌رویه است که در بسیاری از منابع داریم.

وی با اشاره به فراگیر شدن فرهنگ مصرف‌گرایی در کشور گفت: متأسفانه شبکه‌های معاند نیز به مصرف‌گرایی بیشتر نیز در کشور دامن می‌زنند تا کشور دچار بحران شود.

دکتر صادق‌پور با تاکید بر لزوم افزایش فرهنگ تلاش، صرفه‌جویی و تکنولوژی در کشور بیان کرد: رهبر معظم انقلاب با تشخیص مشکلات کشور و تبیین سیاست‌های کلان رویکردهایی را در حوزه اقتصاد مقاومتی تبیین کردند و تاکید داشتند که باید در حوزه اصلاح الگوی مصرف تلاش کنیم تا جایی که مصرف زیاد و بی‌رویه به ضد فرهنگ تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه مصرف بی‌رویه باید برای مردم ضد ارزش باشد بر لزوم، اصلاح رفتارها، عادات و فرهنگ‌های غلط در کشور تاکید و اذعان کرد: باید در زمینه‌های مختلف آب، منابع طبیعی، محیط زیست و... دانش‌آموزان را آگاه کرده تا حافظ این منابع مهم و کلیدی باشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم آغاز راه آموزش اصلاح الگوی مصرف را در بین کودکان و دانش‌آموزان دوران ابتدایی دانست و افزود: دانش‌آموزان باید با محدودیت‌های تأمین منابع آگاه باشند و بدانند که آب قم از کیلومترها دورتر به شهر منتقل می‌شود و در طول مسیر اقدامات گسترده‌ای بر روی آن انجام می‌شود.

صادق‌پور با بیان اینکه ما دو برنامه جامع برای دانش‌آموزان سالیانه اجرا می‌کنیم گفت: یکی از این برنامه‌ها طرح حامیان آب است که در بیش از 520 مدرسه برای 4 هزار و 400 دانش‌آموزان اجرایی شده که آموزش‌های مختلف به این گروه‌های هدف ارائه می‌شود تا دانش‌آموزان در خانواده و جامعه سفیر آب باشند.

وی اثربخشی این طرح‌ها را بسیار مطلوب عنوان کرد و افزود: اگر دانش‌آموز ما بداند که صرفه‌جویی 5 درصدی هر نفر در مصرف آب، موجب صرفه‌جویی بیش از 5 میلیون مترمکعب می‌شود قطعاً کمک خوبی به منابع آب کشور شده و میلیاردها تومان هزینه‌ای که باید در تأمین و انتقال منابع آب مصرف شود می‌تواند در توسعه کشور به کار گرفته شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم خاطرنشان کرد: امیدواریم این فعالیت‌های فرهنگی در اصلاح فرهنگ جامعه مؤثر باشد و فرهنگ غلط اسراف و مصرف بی‌رویه که برخلاف آموزه‌های دینی است.

انتهای پیام/

موضوع: اخبار عمومی
نسخه چاپ  |  آخرین تغییر: ۱۳۹۶/۶/۲۲  |  تعداد بازدید: ۳۲۸  |  کاربر: مهدی جعفری